.st0{fill:#FFFFFF;}

Önfejlesztés: kulcs a teljesebb élethez 

 2023-02-07

írta:  Bordás Mária

A változáshoz fejlődésre van szükség, a fejlődéshez a komfortzóna elhagyására és az önfejlesztés útjának kiépítésére. Bár első olvasatra egyszerűen hangzik, mégis az egyik legnehezebb vállalás, amivel az ember szembenézhet. Hiszen egyet jelent a legnagyobb félelmek felismerésével, a gyengeségeink feltérképezésével is.

Indulj el te is az úton Bob Proctor tanításaival és a Proctor Gallagher Institute egyetlen licenszelt hazai trénerével!

Az önfejlesztés jelentése

Amikor szeretnénk körbejárni az önfejlesztés jelentését, hamar rájövünk, hogy nem egy könnyen definiálható fogalomról beszélünk.Olyan tudatosított és integrált fejlesztési folyamatok összessége, amelyek nagyon szerteágazók lehetnek.

Az önfejlesztés során megismerjük önmagunkat. Arra törekszünk, hogy javítsunk a személyes képességeinken és sikeresen elérjük és megvalósítsuk a kitűzött céljainkat. Ilyenkor a személyes növekedést helyezzük a célkeresztbe, hogy teljesebb életet élhessünk.

Ez a kulcs, hogy megoldást keressünk az olyan helyzetekre és problémákra, amelyek kapcsán úgy érezzük, hogy időről időre egy lefelé vezető spirálba kerülünk.

Miért érezzük fontosnak, hogy önfejlesztő feladatokat gyakoroljunk?

Az önfejlesztésre és az önfejlesztő feladatok gyakorlására való igénynek mögött általában az elégedetlenségük rejlik. Megelégeljük, ahogy bizonyos helyzetek zajlanak vagy ahogy mi magunk reagálunk adott szituációkban.

Leggyakrabban ilyenkor önismereti problémák kerülnek a felszínre, amelyek nagymértékben kihathatnak az önképünkre, magánéletünkre vagy akár a karrierünkre.

Ilyen esetek, amikor:

  • Ki szeretnénk lépni a toxikus, mérgező kapcsolatainkból, de nem értjük, hogy miért nem vagyunk rá képesek.
  • Szeretnénk otthagyni korábbi munkahelyünket, mert állandó stresszt jelent, szorongással tölt el minket.
  • Alacsony önértékeléssel és önbizalommal rendelkezünk, aminek okait még nem ismerjük, de érezzük, hogy az életünk minden területére hatást gyakorol.
  • Az alacsony önértékelésünk miatt megtorpanunk a lehetőségeink előtt, függünk mások véleményétől és a visszacsatolásoktól, képtelenek vagyunk előrébb lépni.
  • Függőségeink lesznek, halogatásba kezdünk, sikertelenné válunk.

A jó hír, hogy lehetőségünk nyílik változtatni a korábbi rossz szokásainkon, mintáinkon, viselkedésünkön. Fontos, hogy megtanuljuk a belső konfliktusaink kezelését, az érzelmeink tudatosítását, ezáltal pedig az életminőségünk tudatos fejlesztését is.

Önfejlesztés lépésről lépésre Bob Proctor útmutatásával

Ahány pszichológus, coach, mentor vagy tanár, annyi önfejlesztő feladat és önfejlesztési modell. Hogy kit és mely tanítások visznek előrébb, nagy százalékban függ a személyiségtől.

A Proctor Gallagher Intézet alapítója, Bob Proctor egészen sajátos módon közelítette meg az önfejlesztés területét. 1961-ben, 26 évesen találkozott Napoleon Hill Gondolkodj és gazdagodj meg című könyvével, amely után belevágott az emberi elme tanulmányozásába, kiaknázta a benne rejlő potenciált és végül a 21. század egyik legismertebb motivációs előadójává és a siker szakértőjévé vált.

Mi az a Proctor Gallagher Institute és hogyan jött létre?

Bob Proctor népszerűségét tovább fokozta, amikor a komoly karriert befutott, sikeres ügyvéd, Sandy Gallagher is csatlakozott mellé. Az ügyvédnő dollármilliárdos üzletek lebonyolításában vett részt, de miután megismerte Bob Proctort és a tanításait, bezárta az irodáját és elkezdte keresni azt az utat az önbeteljesítés felé.

Ennek köszönhetően Bobbal megalapította a Proctor Gallagher Institute-ot, amely az ő saját történetéhez hasonlóan, az önmagukhoz vezető út felé tereli az embereket. Ehhez rengeteg típusú rendezvényt, programot, önfejlesztő könyvet kínálnak, hogy mindenki megtalálhassa azt a támogatási formát, ami valóban képes megszólítani őt.

Önfejlesztési terv a te igényeidhez igazítva

Bob Proctor és Sandy Gallagher egyik legnépszerűbb programja a Thinking into Results, avagy nyersfordításban a “Gondolkodd bele magad az eredményekbe” program. Ez egy 12 leckéből álló folyamaton keresztül vezet végig minket azon az úton, amely segít a vágyott eredmények elérésében és az önmagunkhoz való viszonyulásunk átformálásában.

Proctor és Gallagher célja, hogy azok, akik a programjaikon részt vesznek, megtanuljanak egy sajátos gondolkodásmódot. Arra sarkallják őket, hogy a pozitív énkép kialakításához ne az eredményekről gondolkodjanak, hanem a gondolkodásukkal juttassák el magukat az eredményekig, a valódi sikerig.

A Proctor-Gallagher filozófia

Bob Proctor és Sandy Gallagher úgy vélték, hogy új tanítások helyett azokat az ismereteket kell tudatosítani és fejleszteni az emberekben, amelyek már egyébként is bennük rejlenek. Ezzel a felfogással Napoleon Hill szavait támasztják alá:

“An educated person is not, necessarily, one who has an abundance of general or specialized knowledge. An educated person is one who has so developed the faculties of the mind that he may acquire anything he wants, or its equivalent, without violating the rights of others.”

„A művelt ember nem feltétlenül az, aki nagy általános vagy speciális tudással rendelkezik. A művelt ember az, aki elméjének képességeit addig képes fejleszteni, hogy végül mindent megszerez – amit csak akar -, anélkül, hogy mások jogait megsértené.”

Tehát saját tapasztalataik szerint az igazi siker csakis úgy érhető el, hogyha a szellemi képességek fejlesztésével az emberek megismerik a sajátos, egyedi törekvéseiket. Ezért Bob és Sandy elsősorban azon dolgozott, hogy hallgatóságát megtanítsa az elme működésére és annak hatékony fejlesztésére.

Önfejlesztő könyvek, amelyek a sikerhez vezető utat kutatják

A 12 lépcsős program mellett Bob Proctor szép számban írt önfejlesztő könyveket is, amelyek lépésről lépésre összefoglalják a sikerhez vezető út mérföldköveit és állomásait:

  • You were born rich: a Gazdagnak születtél című könyv abban segít, hogy megismerjük a bennünk rejlő képességeket és azt a hajszálvékony határt, ami elválasztja a győzteseket a vesztesektől.
  • The ABCs of Success: A siker ABC-je című könyvben Proctor túlmutat a siker és a vonzás egyszerű törvényein. 67 különböző témakört vesz górcső alá (pl.: kitartás, győzelem, hatékonyság, jövőkép), amelyek mind elengedhetetlenek azok számára, akik szeretnék az álmaikat valóra váltani.
  • The Art of Living: Az élet művészete című könyvből megérthetjük, hogy miért téveszme az, hogy az intellektusunk kizárólag előrébb visz minket. Proctor szerint az elménk okozza a legnagyobb károkat is.
  • It’s not about the money: a Nem a pénzről van szó című könyv röviden azt foglalja össze, hogy az egzisztenciális jólétet úgy tudjuk bevonzani, hogyha felhagyunk a gazdagság utáni vágyunk hajszolásával.
  • Science of Getting Rich: a Meggazdagodás tudománya című könyvben Proctor azokat az alapvetéseit – tehát azt a “gazdagságteremtő programját” dolgozta ki, amit 25 éven át tanulmányozott. A könyv így elsősorban azokat szólítja meg, akik gyorsan szeretnének jómódúvá, vagyonos üzletemberré válni.

Önfejlesztő gyakorlatok magyarul, a Proctor Gallagher Intézet hivatalos, hazai trénerétől

Önfejlesztési terv a te igényeid szerint
Bob Proctor önfejlesztési és motivációs struktúrái eredetileg vezetőknek szóltak, de ma már ugyanannyira célozzák a magánembereket is. Napjainkra rengetegen döntöttek úgy világszerte, hogy Proctor tanításait felhasználva tudatosabbá és prosperálóbbá teszik az életüket. Ennek köszönhető az is, hogy immáron Magyarországon, magyar nyelven is elérhető a Proctor-Gallagher önfejlesztési rendszer.

Bordás Mária vagyok, a Proctor Gallagher intézet licenszelt tanácsadója, operaénekes. Bob Proctor előadásaival előadóművészként hamar tudtam azonosulni, később pedig a személyes életemben is megtapasztaltam a program eredményeit. A gondolataim tudatos irányításával nagy hatást tudtam gyakorolni a mindennapjaim és a szakmai életem fordulataira és nagyon szívesen teszem ezt elérhetővé, átélhetővé mások is számára is.

Itt az idő, hogy te is megragadd a lehetőséget és az önfejlesztés útjára lépj! Itt az idő, hogy kihozd a maximumot magadból: kérj időpontot egy 30 perces, díjmentes konzultációra és egyeztessünk, hogy miben szeretnél előre lépni!

Bordás Mária


Bordás Mária vagyok, a Proctor Gallagher Intézet 1. magyarországi Minősített Tanácsadója, vállakozó, operaénekes és édesanya.

Tízenéves korom óta a fő hobbim az önfejlesztő és pozitív gondolkodással kapcsolatos könyvek olvasása volt az éneklés mellett. Bár rengeteg kiváló szerző megosztotta tudását, mégis számomra Bob Proctor, a Titok című világsikerű film egyik sztárja volt az, akinek a tanításai mélyreható változásokat indítottak el az életemben.

A könyvekben megosztott információ hatására úgy döntöttem, hogy amellett, hogy üzleti tanulmányokat folytatok, követem a szenvedélyemet – énekelni is meg akarok tanulni. Nem számított, hogy az akkori körülményeim (pénz, kapcsolati tőke hiánya stb.) ezt lehetővé tették vagy sem. Elindultam azzal, amim volt.

2012-ben egy olyan negatív érzelmi hatás ért, hogy úgy éreztem szükségem van egy mélyreható és érthető magyarázatra, hogy mi miért történik az életemben. Útmutatásra volt szükségem. Elkezdtem kutatni és 2012. november 19-én vettem részt először Bob Proctor élő, online előadásán. A mester meg is mondta: “az információ, amit megosztok veled, nagy változást fog előidézni az életedben.” Pontosan így lett. Több kvantumugrást is tettem azóta: bekerültem egy nagy presztízsű felsővezetőképző programba Norvégiában, üzleti diplomáim mellé megszereztem énekművészi diplomáimat is, majd újra megváltoztattam az életemet, hazaköltöztem Magyarországra és megszületett a gyermekem, aki élő bizonyítéka Bob Proctor híres mondatának: “Ha látod az elmédben, akkor tarthatod a kezedben “

Bordás Mária

Iratkozz fel a blogértesítőnkre most!