.st0{fill:#FFFFFF;}

Fedezd fel az életcélod! 

 2024-05-31

írta:  Bordás Mária

Napoleon Hill annak szentelte az életét, hogy rendszerezze a sikeres és gazdag élet alapelveit. Életművét olyan könyvekben olvashatjuk, mint a Gondolkodj és Gazdagodj! vagy az Az út a sikerhez című kötet. Azonban a kudarc harminc leggyakoribb okáról is készített egy listát. Az életcél hiánya a balszerencsés örökletes alap után rögtön az előkelő második helyen áll. A jól körülírt cél vagy határozott fő célkitűzés hiánya, amelyre törekedhetne az ember élete során óriási gátat szab az emberek nagy többségének. Bob Proctor úgy gondolta, ha Napoleon Hillnek egy élete ráment a Gondolkodj és Gazdagodj című könyv megírására, akkor ő miért ne tölthetné ugyanezen mű olvasásával az életét. Több, mint 60 éven át minden nap tanulmányozta, ezért neked is segíthet az életcélod felfedezésében.

Az élettel való céltalan sodródás szokásával a Túljárni az ördög eszén című Napoleon Hill kötetben találkozhatunk. Az Ördög úgy tudja legjobban elmagyarázni a sodródást, hogy azt mondja, soha nem sodródnak azok, akik gondolkoznak, vagyis irányítják és ellenőrzik a gondolataikat.

A határozatlan és sodródó ember hagyja magát befolyásolni, hagyja, hogy a rajta kívül álló körülmények irányítsák az életét. Még azt is hagyják, hogy mások gondolatai elfoglalják elméjüket. Nincsenek világos terveik és nem tudják, hogy mit akarnak az élettől. Tanulmányozd ezt a blogcikket és fedezd fel mi az életed valódi célja.

Amiért felkelsz reggel

A természetben minden bővül, tágul és fejlődik. A méh virágokat és fákat akar beporozni, a növények és a fák oxigént termelnek, felhő képződik, amely esőt hoz. Velük ellentétben az embereknek nem kell elfogadniuk azt a környezetet, amelybe beleszülettek.

Az embernek megvan az az egyedülálló képessége, hogy gondolatainkon keresztül teremtsük meg a valóságunkat. Ezért ahelyett, hogy egy előre kiszámított program szerinti életcélunk lenne, mint pl. a méheknél a beporzás, minden embernek megvan a maga egyedi életcélja és az egyénen múlik, hogy felfedezze, mi ez a cél.

A probléma az, hogy annyira belemerülünk a napi tevékenységeinkbe és kötelezettségeinkbe, hogy saját egyedi életcélunk tudata könnyen elhomályosul. Ha azonban nem ismered az életcélodat, annak következményei vannak: folyamatos csalódottság érzése vagy úgy érezheted, hogy nem vagy szinkronban belső éneddel és csak sodródsz. Azt mondják, hogy két fontos nap van életben: az egyik, amikor megszülettél, a másik pedig, amikor rájössz arra, hogy miért születtél meg. Az életcélod beteljesítése miatt kelsz fel reggel az ágyból és indulsz el.

Ne keverd össze az életcélodat a vágyaiddal

Sokan összekeverik céljaikat és vágyaikat az életcéljukkal. Van egy lényeges különbség. Életed során rengeteg vágyad és kisebb-nagyobb elérendő célod lesz. Az életcélod azonban sokkal mélyebb. Ez az életed oka.

Tegyük fel, hogy mindig is szerettél volna könyvet írni. Egy szép napon kitűzöd magad elé ezt a célt, mint ahogy én is tettem. Lehet, hogy téged is izgat a gondolat, hogy ismertségre tegyél szert, megváltoztasd az emberek életét, inspirálj másokat és még pénzt is keress vele. Bármennyire is nagyszerű teljesítmény a könyvírás, ez még nem feltétlenül ad okot az életben maradásra. Az életcél azonban igen.

Ez olyan, mint a szerelem?

Azok az emberek, akik felfedezik az életcéljukat, a szellemi, érzelmi és kreatív energiáikat használják fel egy általuk szeretett készség, tehetség vagy érdeklődés kifejlesztésére.

Ha odaadod magad valaminek, amit őszintén szeretsz, az előhívja a szellemiségedet, lelkedet. Ettől boldogabb és elégedettebb leszel és úgy érzed, szinkronban vagy belső éneddel. Életed minden napja új értelmet nyer ahogy megosztod az ajándékodat a világgal.

Az életed célja az, amit igazán szeretsz csinálni. Mindannyiunkban van valamiféle tehetség és képesség, ami kivirágzik, ha megtaláljuk. Bob Proctor mindig ezt mondta: Szeress bele a gondolatba!

Tizenéves korom óta imádom ezt a Marie Curie idézetet: „Az élet egyikünk számára sem könnyű, de nincs semmi baj, ha az embernek van kitartása, s főleg önbizalma. Hinnünk kell, hogy tehetségesek vagyunk valamiben, és azt a valamit bármi áron is el kell érnünk.”

Bob Proctor számára soha nem múlt el úgy egy szeminárium, hogy valaki ne kínált volna neki valamilyen üzleti lehetőséget. Fiatalabb éveiben még szakított időt arra, hogy fontolóra vegye őket, de később rájött, hogy rettentően sok időt veszteget el azzal, hogy olyan dolgokkal foglalkozik, amelyek távolról sem érdeklik.

Teljesen beteljesítette az életét, hogy kutatta az emberi elme és az emberi potenciálban rejlő lehetőségeket és világszerte tanította a sikerhez és a gazdag élethez vezető gondolkodás módját.

Ne vesztegesd az idődet

Ha eddig még nem fedezted fel az életcélodat, akkor itt a nagy kérdés: Mit szeretnél kezdeni életed hátralevő részével?

Határozott életcél hiányában ugyanis csak ide-oda sodródsz az élet óceánján a körülményeket okolva, hogy nem teljesülnek a vágyaid. Itt az ideje átvenni a vezetést és megragadni a kormányt életed hajóján.

Bob Proctor azt javasolja, hogy minden reggel ülj le egy tollal és papírral és szánj rá legalább 15 percet, hogy elgondolkozz azon, hogy mit is szeretsz igazán csinálni. Mi az, ami tűzbe hoz? Mi az, amivel, ha foglalatoskodsz megáll számodra az idő? Mitől vagy különleges?

Fel kell ismerned, hogy milyen egyedi adottság vagy te magad. Az életnek egy egyedi megtestesülése. Kezdd el látni, hogy milyen csodálatos és összetett személyiséged van és add hozzá még azt, hogy milyen képességekkel rendelkezel. Máris felfedezheted azt az abszolút lenyűgöző egyediséget, ami csak TEBENNED rejlik.

Ne hagyd, hogy ellopják az álmodat

Ha úgy érzed, hogy felfedezted, hogy mi a rendeltetésed, akkor ne engedd, hogy mások véleménye vagy a körülményeid eltántorítsanak. Ha mindig másokra hallgatsz, akkor lemaradsz az életcélodról.

Továbbra is lehetnek persze céljaid és építheted a hosszú távú jövőképedet, amíg rá nem eszmélsz, hogy rossz irányba haladtál. Ha ugyanis nem követed az életcélodat, akkor MINDEN rosszfelé halad.

Az életcélod az, amiért élsz. Ha megtaláltad, hogyan fejezed ki? Azáltal, hogy kialakítod a jövőképedet és meg is tartod. A jövőkép az, amit az életeddel teszel. Az életcélod beteljesülésének a stratégiája. Ennek a stratégiának a megvalósításához számos rövid távú célt alakítasz ki, amelyek biztosítják, hogy úton maradj.

„Megálmodom a festményemet, majd megfestem az álmomat.” – mondta Van Gogh.

A jövőkép a kapocs a hétköznapi céljaink és az életünk nagy célja között. Ha felépítetted a jövőképedet, akkor jelöld ki a köztes céljaidat. Lényegbevágó, hogy a cél olyasmi legyen, amit igazán akarsz. Olyasmi, amit teljes szívedből kívánsz és segít a jövőképed irányába haladni. A jövőképedet hosszú távú tervként fogalmaztad meg, hogy minden nap azt csinálhasd, amit szeretsz az életcélod jegyében! Ha pedig további támogatást szeretnél, segítek, hogy megtaláld az iránytűdet és ne térj le a pályáról!

Bordás Mária


Bordás Mária vagyok, a Proctor Gallagher Intézet 1. magyarországi Minősített Tanácsadója, vállakozó, operaénekes és édesanya.

Tízenéves korom óta a fő hobbim az önfejlesztő és pozitív gondolkodással kapcsolatos könyvek olvasása volt az éneklés mellett. Bár rengeteg kiváló szerző megosztotta tudását, mégis számomra Bob Proctor, a Titok című világsikerű film egyik sztárja volt az, akinek a tanításai mélyreható változásokat indítottak el az életemben.

A könyvekben megosztott információ hatására úgy döntöttem, hogy amellett, hogy üzleti tanulmányokat folytatok, követem a szenvedélyemet – énekelni is meg akarok tanulni. Nem számított, hogy az akkori körülményeim (pénz, kapcsolati tőke hiánya stb.) ezt lehetővé tették vagy sem. Elindultam azzal, amim volt.

2012-ben egy olyan negatív érzelmi hatás ért, hogy úgy éreztem szükségem van egy mélyreható és érthető magyarázatra, hogy mi miért történik az életemben. Útmutatásra volt szükségem. Elkezdtem kutatni és 2012. november 19-én vettem részt először Bob Proctor élő, online előadásán. A mester meg is mondta: “az információ, amit megosztok veled, nagy változást fog előidézni az életedben.” Pontosan így lett. Több kvantumugrást is tettem azóta: bekerültem egy nagy presztízsű felsővezetőképző programba Norvégiában, üzleti diplomáim mellé megszereztem énekművészi diplomáimat is, majd újra megváltoztattam az életemet, hazaköltöztem Magyarországra és megszületett a gyermekem, aki élő bizonyítéka Bob Proctor híres mondatának: “Ha látod az elmédben, akkor tarthatod a kezedben “

Bordás Mária

Iratkozz fel a blogértesítőnkre most!